środa, 19 kwietnia 2017

Take a cup of tea


Na świecie żyje około 7 miliardów ludzi, a każdy człowiek jest inny. Istnieją ludzie uderzająco do siebie podobni ... Jednak jeśli przyjrzymy się im bliżej możemy dostrzec szczegóły, dzięki którym nie znajdziemy dwóch takich samych osób. Tymi szczegółami są cechy, które z kolei tworzą nasz charakter.

Jest to coś co kształtujemy przez całe nasze życie. Staramy się nad nim pracować, bo przecież każdemu zależy na tym aby jego charakter był perfekcyjny. Wszyscy posiadają pozytywne oraz negatywne cechy. Może na początku przejdziemy do tych pierwszych.
Pozytywne cechy to takie, o których mówimy otwarcie. Bo przecież o czymś co jest dobre powinno się mówić, prawda? Ludzie przechwalają się swoimi pozytywnymi cechami, zapominając o tym że kij ma dwa końce, i istnieją jeszcze te drugie, które za wszelką cenę próbuje się zakamuflować. No bo przecież kto chciałby rozmawiać o czymś negatywnym.
W XXI wieku bardzo łatwo nawiązuję się relacje. Istnieję wiele możliwości, dzięki którym możemy nawiązać kontakt z drugim człowiekiem. Chodzi mi tutaj generalnie o różnorodne grupy, kursy, ale także social media. W środowisku młodzieżowym coraz częściej można spotkać się z IBF, czyli internet best friends. Są to dwie osoby które poznały się rzez internet. Osobiście nie mam nic przeciwko temu, jednak rzecz na którą chciałabym zwrócić uwagę, to kryteria którymi kierują się niektóre osoby poznające się w internecie. Jakiś czas temu przeglądając instagram, spotkałam się ze zdjęciem na którym ktoś przedstawił kryteria swojej przyjaciółki/przyjaciela. Pomyślałam sobie wtedy ,, dobrze że ktoś mówi otwarcie czego oczekuje od drugiej osoby", jednak kiedy zaczęłam czytać, uświadomiłam sobie że były to kryteria związane z wyglądem, oraz wiekiem. Niestety w wymaganiach nikt nie wspomniał o charakterze, który moim zdaniem powinien być na pierwszym miejscu, ponieważ tak naprawdę na tym ludzie powinni budować swoje relację.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!

Copyright © 2016 Factory thoughts , Blogger